Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan ’Yaz Tatili’...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 'Yaz Tatili' Açıklaması: Süresi Kısalabilir

Eğitimde tümüyle sancısız bir değişim öngörüyoruz. Türkiye'de algısal olarak sık sık değişiklikler yapıldı ve bu çocukların huzursuz olmasına yol açtı. İstiyoruz ki önümüzdeki üç yıl içerisinde neyin hangi aşamada olacağı belli olsun. Net bir yol haritası olsun ve insanlar huzursuz olmasın istiyoruz. Biz yarım insan yetiştirmeyelim, tam insan olsun.

28 Ekim 2018 - 15:30

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 'Yaz Tatili' Açıklaması: Süresi Kısalabilir

Giriş Tarihi: 28.10.2018 14:06 Güncelleme Tarihi: 28.10.2018 15:14

İlgili resim

20 saat önceMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaz tatili süresiyle ilgili olarak, "Değişebilir. Şu anda 180 iş gününü hemen artırmak gibi bir derdimiz yok. Ondan sonra orta vadede 180 iş günü Avrupa'daki gibi 200 gün olabilir." dedi.Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaz tatili süresiyle ilgili olarak, 'Türkiye'nin yüzde 90'ı tarım toplumuyken yazın 3 aylık boşluğu bırakmışlar çünkü tarım yapılıyor. İş tersine dönmüş yüzde 80'i şehirleşmiş ama bu takvim yine aynı kalmış temel çıkmaz bu. Değişebilir. Şu anda 180 iş gününü hemen artırmak gibi bir derdimiz yok. Önce yapısal olarak bir iyileştirmeye gidelim. Ondan sonra orta vadede 180 iş günü Avrupa'daki gibi 200 gün olabilir' dedi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 'Yaz Tatili' Açıklaması: ile ilgili görsel sonucu

Ziya Selçuk konuşmasında şunları söyledi:

"YARIM İNSAN YETİŞTİRMEYELİM, TAM İNSAN OLSUN"

Eğitimde tümüyle sancısız bir değişim öngörüyoruz. Türkiye'de algısal olarak sık sık değişiklikler yapıldı ve bu çocukların huzursuz olmasına yol açtı. İstiyoruz ki önümüzdeki üç yıl içerisinde neyin hangi aşamada olacağı belli olsun. Net bir yol haritası olsun ve insanlar huzursuz olmasın istiyoruz.

Biz yarım insan yetiştirmeyelim, tam insan olsun.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan yaz tatili açıklaması  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaz tatili ile ilgili yapılabilecek bir değişiklik ile ilgili açıklama yaptı. Selçuk, tatil süresinin değişebileceğine dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan yaz tatili açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN Türk'te Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programının konuğu oldu. Eğitim gündemine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. O açıkalmaların da en çok merak edileni elbette 3 aylık yaz tatili ile ilgili olanı oldu.

TARIM TOPLUMUNDAN KALMA BİR UYGULAMA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk. Ziya Selçuk yaz tatili süresiyle ilgili olarak bu uygulamanın geçmişte, tarım toplumu olan bir Türkiye'nin unsuru olduğu, günümüzdeki şehirci toplum yapısına uymadığını belirterek değişiklik yapılabileceğine dikkat çekti.

Selçuk "Türkiye’nin yüzde 90’ı tarım toplumuyken yazın 3 aylık boşluğu bırakmışlar çünkü tarım yapılıyor. İş tersine dönmüş yüzde 80’i şehirleşmiş ama bu takvim yine aynı kalmış temel çıkmaz bu. Değişebilir. Şu anda 180 iş gününü hemen artırmak gibi bir derdimiz yok. Önce yapısal olarak bir iyileştirmeye gidelim. Ondan sonra orta vadede 180 iş günü Avrupa’daki gibi 200 gün olabilir" dedi.

"YABANCI DİL MESELESİ SADECE MÜFREDAT MESELESİ DEĞİL"

Milli Eğitim Bakanı Selçuk yabancı dil öğrenimi meselesiyle ilgili de açıklamada bulundu. Öğrenime ilişkin sistemin, müferdatın değiştirileceğine dikkat çeken Selçuk, "Yabancı dil meselesi sadece bir müfredat meselesi değil. Yabancı dil bir iletişim aracı. Bizim çocukları alsak Hollanda’ya Fransa’ya götürsek yabancı dil örenirler mi öğrenirler. Çocuklarda sıkıntı yok demek. Sistemde bir sıkıntı var. Bundan sonraki aşamada bizim temel hedefimiz sistem üzerinde yeni bir yapı kurmak. Amacı değiştiriyoruz. Ülke ölçeğinde 4 yıl içinde bütün yabancı dil öğretmenlerinin belli bir standarda gelmesi konusunda bir proje var. Yöntemlerde de bir değişiklik söz konusu." dedi.

Bu haber 200433 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki: Bay Kemal yalan söyleme, dürüst ol
Başkan Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki: Bay Kemal yalan...
Erdoğan: Biz belge ile konuşuyoruz siz karar alsanız ne yazar.
Erdoğan: Biz belge ile konuşuyoruz siz karar alsanız ne yazar.