Bu seçim bir asra damgasını vuracak

Bu seçim bir asra damgasını vuracak

Erdoğan: Şimdi ülkemizin gelecek yarım asrına, bir asrına damga vuracak bir seçimin eşiğinde yine milletimizin huzurundayız. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmak için destek istiyoruz Suruç'ta AK Partililere saldırı Şanlıurfa Suruç'ta esnaf ziyareti sırasında AK Parti milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile beraberindeki gruba yönelik saldırıda ölenlerin sayısı 4'e yükseldi.

14 Temmuz 2019 - 14:24 - Güncelleme: 14 Temmuz 2019 - 23:44

Bu bir asra damgasını vuracak

Giriş Tarihi: 15.6.2018 03:22 Güncelleme Tarihi: 15.6.2018 04:28

Erdoğan: Şimdi ülkemizin gelecek yarım asrına, bir asrına damga vuracak bir in eşiğinde yine milletimizin huzurundayız. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmak için destek istiyoruz

Bu seçim bir asra damgasını vuracak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde coşkulu bir kalabalığa hitap etti.
"İstiklal Harbimizin kahramanı 'in gözdesi Yalova, sizleri gönülden selamlıyorum" diye konuşmasına başlayan Erdoğan özetle şunları söyledi:
ÜLKEMİZE SINIF ATLATTIK: İnşallah 24 Haziran'da demokrasi bayramını kutlayacağız. Biz partimizi milletimizle beraber kurup yola çıktık.
İlk girdiğimiz de iktidar olduk. Demokraside, ekonomide ülkemize sınıf atlattık. Önümüze çıkarılan tüm engellerin üstesinden milletimizin desteğiyle geldik.
ASRA DAMGA VURACAK: Şimdi ülkemizin gelecek yarım asrına, bir asrına damga vuracak bir seçimin eşiğinde yine beraberiz. Yine bir adım atıyoruz.
Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırmak, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek için sizden destek istiyoruz. Bizim milletimizden başka kimseye diyet borcumuz yoktur.
YALOVA'YA 11.5 KATRİLYON: Biz bu şehrin kıymetini bildiğimiz için geçtiğimiz 16 yılda Yalova'ya 11.5 katrilyon yatırım yaptık. Yalova'yı üniversiteyle kim buluşturdu? Bay öğretmen mi, yoksa bu kardeşiniz mi buluşturdu? Bugün üniversitemizin 15 bin öğrencisi var. Bay Muharrem diyor ki ben fizik öğretmeniyim. Olabilir, saygı duyarım, ama biz bu üniversiteden nice öğretmenler yetiştiriyoruz.
YALANI BIRAKIN: Şehrimize 400 yataklı devlet hastanesi için çalışmalarımız devam ediyor. Yıl bitmeden temelini atıyoruz. Bay Kemal ne diyor, 'Engellileri kendi başına bıraktınız' diyor. El vicdan ya... Yalanı bırakın artık yalanı. Dürüst olun dürüst. Artık millet dürüst olana oy veriyor, yalana değil.
Osmangazi Köprüsü'nü yaptık, şimdi anında oradan İstanbul'a gidiyorsunuz. Bay Kemal de oradan geçiyor. Ama o köprü istemiyor.
İstemiyorsan arabalıyla devam et. '3.
Köprü'yü Erdoğan yaptı, dördüncüyü ben yapacağım' diyor. E yap. Adres veremiyor Adam dersini çalışmamış.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, arife gününde annesi Tenzile ve babası Ahmet Erdoğan'ın Karacaahmet Mezarlığı'ndaki kabirlerini ziyaret etti.

MALİYEYE GEL SOR: Biz söz verdik mi yaparız.
Ne aldatan, ne aldanan olduk. Yok şu kadar para verecem. Ya doğru konuş. Son 16 yılda Yalovalı çiftçilerimize 50 trilyon tarımsal destek verdik. Bay Kemal ne diyor. Çiftçilerimize bir şey yok diyor. Maliye'ye gel sor. Bizimkiler yalan söylemez, senin gibi değil.
BURASI YOL GEÇEN HANI MI?: (İnce'nin Demirtaş'ı ziyareti) 15 yaşındaki arkadaşımızı öldürdüler, şehit ettiler. Kim? İçeride bulunan kişinin başını çektiği takım. Biz bunlara nasıl olur da, 'Cumhurbaşkanı adayı oldu, serbest bırakın' diyebilir miyiz. Şu seçim geçsin, adaylık şartlarına tutukluyu da koyacağız. Burası yol geçen hanı mı ya?
5 BABAYİĞİT ÇALIŞIYOR: Ben Kanal İstanbul diyorum, sadece bir kanal olmanın çok ötesinde bir proje. Şu projenin stratejisine ne Kılıçdaroğlu ne İnce'nin kafası basmaz. Bizim derdimiz Boğaz'ı kazalardan kurtarmak. Geçenlerde ziyaretime geldi. Bizimle görüştü. Niye seninle görüşmedi.
Beraber bir şey yapabilir miyiz onun için geldi. Şu anda hızla 5 babayiğit çalışıyorlar. Ben kek diyorum, Bay Muharrem keklik anlıyor.
FETÖ'YÜ VERİN DEDİM: Bay Kemal diyor ki ABD'nin bunu iade etmesi lazım ama Bay Muharrem ne diyor ki biri vergici diğeri malum.
Bizden Brunson'u vermemizi istediler. Diyorum ki kusura bakmayın dedim. Yargı kararını verir.
O karara uyarız. Sizler de FETÖ'yü verin dedim.
FETÖ yargıda değil, FETÖ serbest, olay bu kadar basit.

İNCE'NİN YALOVA'YA HAYRI DOKUNMAMIŞ
Kardeşlerım Yalova'nın bir milletvekili var. Şu anda Cumhurbaşkanı adayı. Bu kişi dört dönemdir Yalova milletvekili. Partisinde grup başkanvekilliği yaptı, genel başkan adayı oldu. Yalova'ya kazandırdığı herhangi bir hizmeti biliyor musunuz? Tuğla üstüne tuğla koymuşluğu var mı? Bundan sonra yaparsa yapar. Bu milletvekilinin Yalova'ya hayrı dokunmamış. Olsa da yaptığı başka işler var. Edirne'de PKK'nın arkasında olduğu malum partinin genel başkanını ziyaret ediyor. Benim milli, yerli inançlı Yalovalı kardeşim böyle birisini asla desteklemez. 'Bırakın çıksın' diyor. Sizin vatanseverlik diye bir derdiniz yok. 'de Bay Kemal bir tane Türk bayrağı olmadan miting yaptı. Şimdi Bay Muharrem de Diyarbakır'da malum partinin desteğiyle miting yaptı. Ama biz bayrağımızla on binlerle miting yapıyoruz.

'YIKACAĞIZ' DİYORLAR
Şimdi biz Türkiye'yi inşa edeceğiz diyoruz ya, onlar yıkacağız satacağız, atacağız diyor. Sivaslı Nuri Demirağ'ın uçak fabrikasını kapatıp gaz ocağı fabrikası yaptı. Bunların zihniyeti bu. Ülkeye kontak kapattırıp anahtarları bize verin derler. Ben ne diyorum, millet bahçeleri diyorum. Ben istiyorum ki beton yığınlarından öte millet bahçeleri yapalım. Yalova'nın da olsun çocuk, anne, babalar birlikte yuvarlansınlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vekilimizin kardeşini katledenler PKK'lı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da AK Partililerin terör örgütü tarafından saldırıya uğradığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vekilimizin kardeşini katledenler PKK'lı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı'da sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenen iftar programında konuştu.

"BU OLAY, PKK VE HDP'NİN KAN STRATEJİSİ"

Erdoğan, Suruç'taki saldırı ile ilgili, "Bu olay, PKK ve HDP'nin Kürtlerin kanından beslenerek büyüme stratejilerini hala terk edemediklerinin en bariz örneğidir." dedi.

"BİZİM SORUNUMUZ PKK İLE"

"Bizim Kürt kardeşlerimizle sorunumuz yok" diyen Erdoğan, "Bizim PKK ile sorunumuz var. Kürt kardeşlerimizin de bu oyunu bozacaklarına inanıyorum." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vekilimizin kardeşini katledenler PKK'lı

"AĞIZLARINDAN DEMOKRASİ, ELLERİNDEN SİLAH DÜŞMÜYOR"

"Bu hadisenin önünde ve arkasında kim varsa emniyetimiz ve yargımız mutlaka bulacaktır." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Ağızlarından demokrasiyi düşürmeyen ama ellerinden de silahı bırakmayanlara derslerini verdik, veriyoruz, vereceğiz." dedi.

DEMİRTAŞ'IN ADAYLIĞI

Demirtaş'ın adaylığı ile ilgili de Erdoğan, "İlla mahkum mu olması lazım? Mahkum değil de tutuklu. Mahkum olmayacağının garantisi mi var?" dedi.

Bunlar katillerle beraber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefete sert yüklendi: Bu kişi 4 dönemdir milletvekili. Herhangi bir hizmeti olmuş mu? PKK’nın arkasında olduğu partinin liderini ziyaretle meşgul... Bunlar katillerle beraber. Oyu senden alıp hizmeti bölücü terör örgütüne yapan bu kişiye dersini veriyor muyuz?

Bunlar katillerle beraber

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı , dün 24 Haziran seçimleri öncesi 'da yaptığı mitingle vatandaşlara seslendi. Gündemi meşgul eden konulara değinen Erdoğan özetle şunları söyledi:

Bay Kemal ne diyor, engellileri kendi başına bıraktınız. El vicdan ya. Yalanı bırakın. Dürüst olun, dürüst. Artık millet dürüst olana oy veriyor. 24 Haziran'da da benim milletim kime oy vereceğini iyi bilir. Ülkemizin en çok göç alan şehirlerinden biri olan Yalova'yı desteklemeye devam edeceğiz. Ovit Tüneli'nin açılışını yaptık. Dünyanın en uzun 2. köprüsü. Burası kışın trafiğe kapalıydı. Yalova'ya bir tane de yat limanı kazandırdık.

Bu kişi 4 dönemdir Yalova milletvekili. Peki bu kişinin Yalova'ya kazandırdığı herhangi bir hizmeti biliyor musunuz? Ama hakkını yemeyelim başka işleri de var. Edirne'de cezaevi ziyareti yapıyor. Kimi ziyaret ediyor? PKK terör örgütünün arkasında olduğu malum siyasi partinin sözde genel başkanını... 'Bırakın çıksın' diyor.

Hakkari'de Bay Kemal bir tane Türk bayrağı olmadan miting yaptı. Bay Muharrem malum partinin desteğiyle Diyarbakır'da miting yaptı. Bunlar katillerle beraber. Herhalde ülkemizin altını üstüne getirmeye çalışıyorlar. FETÖ'yü bitirdik mi, bitiriyor muyuz? Bu ülkeden kaçacaklar başka çaresi yok. İnlerine gireceğiz inlerine.

Kalkıp da sen İsmail Metin Paşa'ya bu tür terbiye dışı bir ifadeyi kullanamazsın. O Gabar'da, Cudi'de Tendürek'te vatan, millet düşmanlarıyla savaşırken sen kalkıp da ona bu tür bir yaklaşımda bulunamazsın. Oyu senden alıp hizmeti bölücü terör örgütüne yapan bu kişiye 24 Haziran'da dersini veriyor muyuz?

Ben 5 tane babayiğidi buldum inşallah yerli otomobili yapıyoruz. 2021'de seri üretime başlıyoruz. Otomobilimiz sürücüsüz otomobil sistemine göre yapılıyor. Şimdi müjdemizi veriyoruz, Akıncı uçağımız çalışmalara başlıyor. Şimdi uydu fırlatma tesisi kurmak için çalışıyoruz.

Suruç'ta lilere saldırı

Suruç'ta esnaf ziyareti sırasında milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile beraberindeki gruba yönelik saldırıda ölenlerin sayısı 4'e yükseldi.

Suruçta AK Partililere saldırı!

'nın Suruç ilçesinde Şanlıurfa Milletvekili ve milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız'ın esnaf ziyareti sırasında silahlı kavga yaşandı. Yaralılar arasında milletvekilinin kardeşinin de olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay, Suruç ilçesine bağlı Dikili Mahallesi'ndeki çarşıda yaşandı. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız'ın esnaf ziyareti sırasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma silahlı ve bıçaklı kavgaya dönüştü. Kavgada ilk belirlemelere göre Yıldız'ın kardeşinin de aralarında bulunduğu 6 kişi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Suruç ve Şanlıurfa merkezdeki hastanelere kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu öğrenildi. Yaralıların hastaneye getirilişi sırasında yeniden kavga çıktı. Kavgaya çevik kuvvet polisi müdahale etti.Kavga nedeniyle Suruç'ta yoğun güvenlik önlemleri alındı.

21:41 AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal: "Suruç'taki partililerimize ve seçmenlerimize itidal çağrısı yapıyorum. İbrahim Halil Yıldız kardeşimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle kınıyorum."

21:16 İçişleri Bakanı Soylu: Bu ziyareti yapmadan önce kurgulanmış, esas itibarıyla bu saldırıda hazırlanmış bir durum söz konusu. Siyaseti ürküterek, korkutarak, baskı altına alarak, tahrik ederek ve buna silah karıştırarak yapmaya çalışanın yanına bırakmayız."

21:03 Şanlıurfa Suruç'ta esnaf ziyareti sırasında AK Parti milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile beraberindeki gruba yönelik saldırıda ölenlerin sayısı 4'e yükseldi.

20:41 BAŞBAKAN YILDIRIM: VAHİM BİR HADİSE

Başbakan Binali Yıldırım ise Ümraniye'de halkla iftar açtığı Alemdar Caddesi'nde yaptığı konuşmada, Suruç'tan acı bir haber aldıklarını belirterek, seçim çalışmaları yapmakta olan milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız ve yanındaki arkadaşlarına bir saldırı gerçekleştiğini kaydetti.

"Milletvekilimizin ağabeyi olayda hayatını kaybetti" diyen Başbakan Yıldırım, "Diğer ağabeyleri yaralandı. Orada yaralanan başka insanlar da var. Bu vahim bir hadisedir. Sebebi ne olursa olsun hiçbir şey insan hayatından daha değerli değildir." diye konuştu.

Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara şifa dileyen Binali Yıldırım şunları kaydetti: "Ümit ederim ki bu olay adi bir vakadır, arkasında herhangi bir siyasi sebep yoktur. Eğer öyle ise tabii ki sonuçları çok daha farklı olur. Ben bu vesileyle seçime sayılı günler kalarak bu mübarek günde bütün vatandaşlarımızın sükunet içinde birbirlerine tahammül içinde mübarek günleri ihya etmeleri ve seçime ülkemizin vakarına yaraşır bir şekilde girmelerini özellikle istirham ediyorum. Güzel günleri, coşkulu günleri, acılı günlere dönüştürmeye hakkımız yok."

19:49 CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN'DAN İLK AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AK Partililere yönelik saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, "Olay aydınlatılacak ve failler adalet önüne çıkartılacaktır." ifadelerini kullandı.

Kalın, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, Suruç'ta AK Partililere yönelik silahlı saldırı sonucu 3 kişinin ölümü ve 9 kişinin yaralanmasına neden olan olayla ilgili paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, paylaşımında, "Suruç'taki menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın kardeşi de saldırıda hayatını kaybetti. Tüm aileye başsağlığı diliyorum. Olay aydınlatılacak ve failler adalet önüne çıkartılacaktır." ifadelerine yer verdi.
PKKLILAR TARAFINDAN YAPILDI!

19:36 ŞANLIURFA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

AK Parti Milletvekili Sayın İbrahim Halil Yıldız'ın, yanındaki grupla birlikte Suruç ilçe merkezinde gerçekleştirdiği esnaf ziyareti sonrasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi neticesinde biri sayın milletvekilinin yakını olmak üzere 3 kişi hayatını kaybetmiş, 9 kişi yaralanmıştır.19:18 HÜKÜMETTEN İLK AÇIKLAMA

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya katıldığı TV programında, "Ben de milletvekilimizi aradım az önce başsağlığı diledim. Kendisiyle konuştum. Kardeşini kaybetmiş ve 4 ağabeyinin de yaralı olduğu bilgisini verdi." dedi.
19:12 Alınan ilk bilgilere göre, ilçede seçim çalışmalarını yürüten AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın da aralarında bulunduğu gruba, HDP'li olduğu öne sürülen silahlı kişilerce saldırı yapıldı. Karşılık verilmesi üzerine çıkan olayda silahla vurulan 11 kişi yaralandı.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ YILDIZ'IN AĞABEYİ VEFAT ETTİ

Suruç ve Şanlıurfa'daki hastanelere sevk edilen yaralılardan milletvekilinin ağabeyi Mehmet Ali Yıldız'ın da arasında olduğu 3 kişi müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olay yerine sevk edilen polis ekiplerinin müdahalesiyle yatıştırılan kavganın ardından bölgede kontrol sağlandı. Olayın ardından hastanelerin önünde toplanan tarafların yakınları, polis ekiplerince bulundukları yerden uzaklaştırıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Vali Abdullah Erin, Suruç'a giderek yaralıların durumuyla ilgili bilgi aldı.


18:48 Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AK Partililere yönelik silahlı saldırı sonucu çıkan olayda 3 kişi öldü, 8 kişi yaralandı.

17:43 Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Şanlıurfa'da seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti'lilere bir grubun saldırdığı bilgisinin kendisine ulaştığını belirterek, "Yaralılar var. İlk müdahale yapıldı, gerekli müdahaleler yapılıyor. Bölgede uçak ambulansa ihtiyaç vardı, gönderdik." dedi.

Bakan Demircan, Samsun'da seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulundu, vatandaşlarla sohbet etti.

Demircan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Şanlıurfa'da AK Parti'lilere yönelik bir saldırı olduğu haberinin kendisine geldiğini söyledi.

Milletvekili adayı arkadaşlarına bir saldırı olduğunu belirten Demircan, "Yaralılar var. İlk müdahale yapıldı, gerekli müdahaleler yapılıyor. Bölgede uçak ambulansa ihtiyaç vardı, gönderdik. Bilgiler geldikçe paylaşacağız." ifadesini kullandı.

Demircan, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı da kutlayarak, bayramın tüm İslam alemine mübarek ve hayırlara vesile olmasını diledi.

Türkiye'nin de bulunduğu coğrafyada pek çok mazlumun bulunduğunu, insanların zulme uğradığı bir dönemde bir bayram idrak edeceklerine dikkati çeken Demircan, "Gönül ister ki biz burada huzur içinde bayramımızı idrak ederken, onlar da zulmün etkisinden kurtulmuş olsunlar. Bu da ancak milletin birliği, beraberliği ve güçlü Türkiye ile olacak. Bu bayramdan sonra bir bayram daha inşallah milletimiz yaşatacak. Güçlü Türkiye'yi, güçlü meclisi ve güçlü başkanıyla inşa edecek." diye konuştu.

Bu haber 200428 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki: Bay Kemal yalan söyleme, dürüst ol
Başkan Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki: Bay Kemal yalan...
Erdoğan: Biz belge ile konuşuyoruz siz karar alsanız ne yazar.
Erdoğan: Biz belge ile konuşuyoruz siz karar alsanız ne yazar.